Do poczytania: Radość życia

Co dziesiąty człowiek w ciągu swojego życia przynajmniej raz doświadczy depresji. Jeszcze więcej osób ma problemy z niską samooceną, przedłużającymi się okresami apatii bądź brakiem satysfakcji z życia. Dlatego dobrze jest mieć coś w zanadrzu na wypadek tego typu trudności.

Radość życia czyli jak zwyciężyć depresję

"Radość życia" Davida Burnsa to moim zdaniem najlepszy na naszym rynku wydawniczym podręcznik do samodzielnej terapii depresji. Skuteczność opisanego w nim programu terapeutycznego została potwierdzona w badaniach klinicznych.

Depresja nie jest konieczna, żeby móc skorzystać z tego podręcznika. Przydatne dla siebie informacje znajdą tam również osoby uzależnione od poszukiwania aprobaty, przeżywające nadmierne poczucie winy czy perfekcjoniści.

Radość życia

Podręcznik ten bazuje na podejściu poznawczo-behawioralnym. Będzie więc o myślach automatycznych, błędach myślenia i sposobach radzenia sobie z nimi. Będzie też wiele praktycznych ćwiczeń i wskazówek, które przydadzą się w przełamywaniu apatii i budowaniu zdrowej samooceny.

Dużą zaletą książki jest język, jakim posługuje się autor: podobnie jak w przypadku "Umysłu ponad nastrojem" opisywane zagadnienia przedstawione są w bardzo przystępny sposób. Jest też to, co terapeuci poznawczy lubią najbardziej: tabelki, diagramy i schematy pomagające lepiej zrozumieć i przećwiczyć omawiane zagadnienia.

I jeszcze jedno: nie jest to książka do szybkiego czytania, a raczej do korzystania na zasadzie: przeczytaj, przemyśl, przećwicz, jeśli trzeba – powtórz.

David D. Burns: "Radość życia czyli jak zwyciężyć depresję. Terapia zaburzeń nastroju". Poznań: Wydawnictwo Zysk i Spółka, 2010.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze