Podcast o nas – ludziach. Tworząc go staram się mówić „po ludzku”, czyli bez moralizatorstwa czy wzniosłych słów. Ma łatwo wchodzić, ale jednocześnie dawać do myślenia i – mam nadzieję – zostawać na dłużej.

Poniżej znajdziesz zebrane w jednym miejscu odcinki podcastu „Ludzie tak mają”

O co mi w ogóle chodzi, czyli zajawka LTM

Stało się! Po długiej pracy pierwszy, a właściwie zerowy odcinek podcastu „Ludzie tak mają” idzie w świat! Sprawdź co to za przedsięwzięcie.

Prywatne wszechświaty

Pierwszy odcinek podcastu „Ludzie tak mają” to opowieść o tym, jak nasze umysły kreują rzeczywistość. Brzmi kosmicznie, ale jest całkiem proste.

Emocjonalne sklejki

Drugi odcinek pierwszego sezonu to opowieść o tym, jak zapisane w naszej pamięci emocjonalne skojarzenia mogą w niezauważalny dla nas sposób kierować naszym zachowaniem. A mogą, i to mocno!

Mieć osobowość

Trzeci odcinek pierwszego sezonu to opowieść o osobowości. Wszyscy ją mamy, ale mało kto zastanawia się nad tym jak działa. Tymczasem osobowość to coś o kluczowym znaczeniu dla naszego funkcjonowania. Jest niczym Windows w laptopie czy Android w smartfonie.

Hardware, firmware, aplikacje

Czwarty odcinek pierwszego sezonu to rozszerzenie tematu osobowości. Koncentruję się w nim na tym, jak na przecięciu temperamentu i doświadczenia rozwija się system operacyjny naszej psychiki – osobowość.

Co to znaczy zdrowo żyć?

Piąty odcinek pierwszego sezonu skupia się na tym, czym według terapii schematu jest zdrowe życie.

Życiowe niespodzianki

Szósty odcinek pierwszego sezonu to opowieść o kryzysach, jakie czasem przynosi nam życie.

Pozdrowienia z Krainy Owsików

Siódmy odcinek pierwszego sezonu rozszerza temat życiowych kryzysów. A konkretnie tą ich odsłonę, gdy zamiast wrócić do równowagi pogrążamy się w błędnym kole.

Kurs na wartości

Ósmy odcinek pierwszego sezonu traktuje o wartościach. Ich świadomość pomaga nam wyznaczać kurs w drodze przez życie i nadawać mu sens.

Paliwo z frustracji

Dziewiąty odcinek pierwszego sezonu jest o zmianie. A zarzewiem każdej zmiany jest frustracja.

Więcej niż suma części

Dziesiąty i zarazem ostatni odcinek spina pierwszy sezon w całość. A przy okazji daje narzędzie niezbędne do zmiany – umiejętność spoglądania z metaperspektywy