Poniżej znajdziecie linki do postów o książkach pozwalających pogłębić wiedzę i umiejętności radzenia sobie z problemami.

„Supernormalsi” – kopalnia wiedzy i źródło ulgi

„Supernormalsi” to książka przedstawiająca historie osób, które wychowały się w trudnych warunkach. Przytaczając ich losy autorka jednocześnie szuka odpowiedzi na pytanie jakie czynniki pomagają przetrwać przeciwności losu.

„Unikanie, wycofanie, izolacja” – behawioryzm w walce o lepsze jutro

„Unikanie, wycofanie, izolacja” to bardzo konkretny przewodnik, którego celem jest przełamywanie unikania. Bazą jest ekspozycja. Sztuką takie jej zastosowanie, które niesie nadzieję na sukces.

„Wybrakowani, bezwartościowi, wadliwi” – trzecia fala kontra schemat wadliwości

Schemat wadliwości potrafi mocno zatruwać życie. Godzi przede wszystkim w samoocenę sprawiając, że trudno jest akceptować siebie. „Wybrakowani, bezwartościowi, wadliwi” to podręcznik, który pomoże się od niego uwolnić.

„Emocjonalne pułapki w związkach” – ku zdrowym związkom

„Emocjonalne pułapki w związkach” to kompletny przewodnik do zbudowania zdrowego związku mimo posiadania w sobie schematowej podatności. Jeśli przyłapujesz się na tym, że od lat nie możesz odnaleźć szczęścia w związku, to lektura dla ciebie.

„Emocjonalne pułapki przeszłości” – kwintesencja terapii schematu

„Emocjonalne pułapki przeszłości” to przewodnik prowadzący czytelnika przez typowy proces zmiany w terapii schematu. Jeśli masz w sobie w miarę sprawnego Zdrowego Dorosłego, to lektura pomoże Ci zabliźnić stare rany i wzmocnić umiejętności zdrowego dbania o siebie. Jeśli Twój Zdrowy Dorosły jest bardzo mały, to ta książka nie zastąpi Ci terapii. Ale na pewno może ją wspomóc.

„Rezyliencja” – bombonierka dla budujących wewnętrzną siłę

Rezyliencja to umiejętność radzenia sobie w obliczu kryzysu oraz zdolność do powracania do równowagi po trudnych wydarzeniach. Napisana przez Ricka i Forresta Hansonów „Rezyliencja” jest poradnikiem budowy psychicznych zasobów pozwalających na bycie bardziej sprawnym i odpornym w obliczu życiowego wiatru w oczy.

„Relacje na huśtawce” – krok po kroku ku zdrowszym więziom

Jeśli zauważasz u siebie jakiś powtarzający się wzorzec trudności w relacjach (np. łatwo zranić cię, wzbudzić w tobie poczucie winy, masz skłonność do wycofywania się z relacji, nie jesteś w stanie zapanować nad emocjami, przyciągasz jakiś określony typ ludzi czy też doświadczasz innych powtarzających się problemów), to „Relacje na huśtawce” mogą być lekturą dla ciebie.

„Rozbroić narcyza” okiem terapeuty schematu – recenzja

„Rozbroić narcyza” została pomyślana jako przewodnik po narcyzmie i zarazem instrukcja do zbudowania zdrowej relacji z kimś bliskim, kto wykazuje narcystyczne cechy czy wręcz spełnia kryteria tego zaburzenia. Każdy, kto jest w takiej relacji, znajdzie tu przydatne dla siebie informacje.

Do poczytania: Radość życia

Co dziesiąty człowiek w ciągu swojego życia przynajmniej raz doświadczy depresji. Jeszcze więcej osób ma problemy z niską samooceną, przedłużającymi się okresami apatii bądź brakiem satysfakcji z życia. Dlatego dobrze jest mieć coś w zanadrzu na wypadek tego typu trudności. Radość życia czyli jak zwyciężyć depresję "Radość życia" Davida Burnsa to moim zdaniem najlepszy na naszym rynku […]

Do poczytania: Umysł ponad nastrojem

W ciągu ostatniego miesiąca dużo pisałem o pracy z myślami automatycznymi – ich rozpoznawaniu, ocenie wpływu i zmianie sposobu myślenia na bardziej przystosowawcze. W przyszłości wrócę jeszcze do związanych z tym zagadnień, ale na razie czuję przesyt zajmowania się na blogu myślami. Postawię kropkę przy temacie pisząc o jednej z najlepszych moim zdaniem książek do […]

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Tatiana Niemczyk
7 lat temu

Super,że znasz te pozycje. Można mieć nadzieję,że następne pokolenie psychologów zacznie ją stosować i polecać w gabinetach.

Malwina
Malwina
6 lat temu

„Umysł nad nastrojem”, bardzo polecam, kiedyś wydostałam się dzięki tej książce z średnio nasilonej depresji.

Robert
Robert
6 lat temu

Bardzo dziękuję za polecane publikacje, pomagają uporządkować wiele kwestii. Proszę o podanie pozycji książkowych, które mogą pomóc w odkrywaniu męskości oraz przy walce z lękiem i dużych trudnościach w relacjach z ludźmi. Będę bardzo wdzięczny za wskazówki. Pozdrawiam;)

Marcin
Marcin
Odpowiedz na to  Robert
5 lat temu

Żelazny Jan, Zdradzony przez Ojca. Dla kobiet: kobieta bez winy i wstydu oraz Biegnąca z wilkami. Pozdrawiam

Anna
Anna
Odpowiedz na to  Marcin
4 lat temu

Super książki jako kobieta tez je polecam. Zwłaszcza „biegnąca z wilkami „?